B72530E1250K062
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
B72530E1250K062
Voltage Rating AC : 25 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 300 A
Surge Energy Rating : 1.7 J
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 65 V
Series : MLV-E (automotive)
Varistor Voltage : 39 VDC
Voltage Rating DC : 31 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Capacitance : 1500 pF